Chcete doma vystavit své trofeje nebo jakoukoliv sbírku? Inspirujte se, jak na to!

Každý sportovní srdcař nebo vášnivý sběratel se moc rád kochám vším, co dokázal za roky svého koníčku či profese nasbírat. A tak nám velice často přijde až smutné nechat svoje skvosty jen ležet e skříni a občas se na ně namátkově podívat. Dáme vám rádi pár tipů, jak svoje skvosty vystavět, tak aby vynikly!

Prosklené vitríny dokáží zvýraznit nejednu sbírku

Prosklené vitríny jsou takové velká sběratelská klasika. Stejně jako se k editaci většinou užívají alba, tak k výstavě právě již zmíněné vitrínky. Jenže není sbírka jako sbírka a na některé mohou být až nevhodné. Typickými zástupci sbírek, které jsou naprosto v pořádku, jsou například sbírky mincí či minerálů.

Vitríny totiž dávají možnost udržet exponáty dál od prachu a zároveň si je prohlížet ze všemožných úhlů, což například u minerálů opravdu oceníme.

Pokud je navíc vitrína vyzdobená či vylepšená o led podsvícení, tak je její efektivita ještě mnohem větší. Pro prezentaci sbírky je tak ideální možností a v rámci správného výběru nemusí jít ani o drahou investici. Skleněných vitrín se navíc často i zbavují různé obchody a prodejny při rušení svojí pobočky.

Pro medaile, startovní čísla a poháry jsou ideálem holé stěny

Stejně jako neuvidíte snad nikdy pohozené na zemi sbírky minerálů, tak málokdy uvidíme startovní čísla a medaile v policích prosklené vitríny. Při hezké sbírce sportovních pohárů se efekt prosklené vitríny může opravdu vyšplhat do špice, ale na běžné suvenýry ze závodů je lepší ta nejjednodušší možná varianta.

Na internetu se dají sehnat velice často a levně například uzpůsobené věšáky na medaile se stylizovaným jménem či kategorií. Populární je tak například dělení medailí podle délky trasy. A na samotná startovní čísla pak nejlépe poslouží samotná stěna, kdy je jen pomocí špendlíků či v rámečku úhledně lze zavěsit vedle sebe. Kdo by pak pohrdnul takovým příjemným sportovním koutkem?

Police nemusí být jen staromódní klasika

Klasická prezentace různých sbírek na policích lidem přijde jako staromódní klasika, pro kterou v moderní domácnosti příliš prostoru už dávno není. Třeba ano, třeba ne, ale nemusí přeci vždy jít o tu nejzákladnější variantu nejobyčejnější police na typickém nástěnném držáku ve tvaru „L“.

Doma si můžeme vytvořit, nebo kdekoliv v nábytku a online koupit celé sestavy polic, které tvoří různé obdélníkové a čtvercové soustavy. V nich pak jakákoliv sbírka vypadá mnohem lépe než na běžných horizontálních poličkách.

Ke konci by snad bylo dobré také zmínit to, že byste se měli dobře informovat o potřebách vašich sbírek. Například sbírky tiskovin či kartiček mají tendenci na světle blednout a například ztrácet barvu podpisů. Vyberte tak hlavně příhodné místo a způsob prezentace podle potřeb vašich exponátů

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.