Co to tady bzučí?! Návod, jak se zbavit komárů

Většina z nás se horkého léta nemůže dočkat. Krásné počasí, nebe bez mráčků a dostatek sluníčka – to jsou obrovská letní lákadla, na která se těšíme po celý rok. Horké letní měsíce však s sebou nepřináší jen vidinu dovolené a odpočinku, ale také spoustu otravného hmyzu. A ten dokáže parádní náladu velmi rychle pokazit.

Krvežízniví komáři nám tak znepříjemňují večerní pobyt na zahradě nebo posezení někde venku s přáteli či rodinou, ale směle se také zvou k nám domů, kde nám často nedají spát. Nikdo se přece nechce probudit s několika svědivými štípanci. Nabízí se otázka, jak se komárů zbavit?!

Postřiky nejen na oblečení

Pokud se chystáte do přírody, ať už na obyčejnou procházku nebo třeba stanování, hodí se mít po ruce speciální sprej, se kterým lze nastříkat nejen oblečení nebo obuv, ale také třeba stan.

Tyto spreje komárům ani trochu nevoní a automaticky je od nás odpuzují. Nevýhodou je, že jsou plné chemie a ne každý z nás chce na sebe nebo třeba na své děti stříkat chemické látky.

Elektrické odpuzovače s náplní

Chceme-li se komárů zbavit přímo u nás doma, jednou z možností jsou odpuzovače do elektřiny, jejichž součástí je náplň. I v tomto případě si však dovolíme upozornit, že náplň u těchto odpuzovačů je rovněž plná chemie, kterou cítí nejen komáři, ale v malém množství ji vdechují také naši domácí mazlíčci a dokonce i my.

Přístroje využívající vysokofrekvenční vlny

Rozhodně mnohem lepší volbou, minimálně z hlediska našeho zdraví, jsou speciální přístroje fungující na vysokofrekvenčních vlnách. Jedná se o zvuky, které jsou pro lidské ucho nezaznamenatelné, ale pokud jde o komáry, ti ho přímo nesnáší a dobrovolně se nepřibližují tam, kde jej zaslechnou.

Výhodou je, že na trhu existuje pestrá nabídka, která vám umožňuje pořídit si takového pomocníka nejen do elektřiny, ale třeba i na baterky, takže si ho můžete brát všude s sebou bez ohledu na to, zda na daném místě budete mít připojení do sítě.

Aplikace do mobilního telefonu

Na velmi podobném principu fungují i některé mobilní aplikace, které stejně jako výše zmíněné přístroje vydávají zvuky na vysoké frekvenci – tu neslyšíme my ani naši domácí mazlíčci. Je to snadná volba pro případ, že někam jedete, aplikaci v mobilu můžete využít i venku při grilování nebo posezení u vody, kde bývá společnost komárů častá a nežádoucí.

UV záření

Možná ještě o jednu kategorii vyšším levelem jsou elektrické přístroje fungující na principu UV záření. Ty komáry neodpuzují, ale naopak přitahují. UV záření je naláká a elektrický proud následně nežádoucí a otravný hmyz usmrtí.

Tento pomocník je velmi tichý a zároveň neskutečně účinný, není potřeba u něho měnit náplně, potřebuje pouze připojení do elektrické sítě a to je všechno. Na závěr ještě zmíníme, že není potřeba obávat se jeho použití v domácnosti s mazlíčky nebo dětmi – tyhle spotřebiče jsou uzpůsobené tak, aby elektroda, která dává elektrický náboj, byla bezpečně ukryta za mřížkou, do které zvídavý prstík dítěte nepronikne.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.