Jak se správně starat o plovoucí podlahu, aby vydržela co nejdéle?

Plovoucí podlahy patří mezi nejoblíbenější a nevyhledávanější řešení vůbec. Nejenže opravdu moc pěkně vypadají a nabízí nepřeberné možnosti dekoru, ale jistě vás potěší i jejich snadná instalace. Plovoucí podlahu si totiž dokáže položit svépomocí každý alespoň trošku zručný kutil.

Ani po finanční stránce nejsou plovoucí podlahy kdovíjak náročné, ba spíše naopak. Když už se ale rozhodnete do pořízení plovoucí podlahy investovat, pak určitě budete chtít, aby vám vydržela krásná co možná nejdéle. Proto byste určitě měli vědět, jak se o ni správně starat.

Voda plovoucí podlaze nesvědčí

Jestli si plovoucí podlahy s něčím nerozumí, pak je to voda. Ono se sice díky jejímu názvu nabízí myslet si, že snad má s vodou něco společného, nebo že jí voda vlastně nevadí. Ale není tomu tak. Je potřeba vědět, že větší množství vody dokáže plovoucí podlahu nenávratně poškodit a znehodnotit.

Na tohle byste měli myslet zejména při vytírání. Pokud si nedáte pozor a například špatně vyždímáte hadru, dostanete se do podlahy větší množství vody a ta může poměrně snadno způsobit její nabobtnání a zvlnění. A proti tomu se již nelze nijak bránit. Na vytírání plovoucí podlahy proto doporučujeme plochý mop s dobře savým hadrem.

Některé čisticí prostředky mohou podlahu zničit

Většina lidí se v úklidu a péči o domácnost neobejde bez použití nejrůznějších přípravků, které úklid usnadňují a dodávají jim větší pocit čistoty. Pakliže máte doma plovoucí podlahu, nemusíte se čisticích prostředků nutně vzdávat. Chce to ale správně vybírat, protože ne všechny produkty tomuto typu podlahové krytiny svědčí.

Dejte si pozor, abyste na plovoucí podlahu nepoužili prostředky obsahující olej, bělidlo nebo rozpouštědlo. Stejně tak nepoužívejte čisticí prostředky, které obsahují drobné částice – ty by mohly podlahu poškrábat. Pro mytí plovoucí podlahy bohatě postačí obyčejný jar, mnohem lepší volbou jsou ale speciální prostředky určené přímo pro péči o plovoucí podlahu.

Předcházejte poškrábání podlahy

Plovoucí podlahy jsou krásné, nabízí velké množství dekorů, mezi nimiž můžete vybírat, snadno se pokládají a po cenové stránce nevyjdou draho. Nevýhodou tohoto typu oblíbené podlahové krytiny je však skutečnost, že se velmi snadno poškrábe.

Vážně stačí maličkost a na plovoucí podlaze snadno vznikne škrábanec nebo třeba nepěkný důlek. Na podlahu proto nepatří velké a těžké kusy nábytku – když už je přeci jen chcete na plovoucí podlahu umístit, myslete na nějakou podložku. Pozor ale také na kancelářskou židli, kdy stačí málo a škrábanec bude na světě. I to lze vyřešit speciální podložkou určenou pro kancelářské židle, která zabrání jak škrábancům, tak prodření podlahy.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.