Jak vypadá moderní kuchyň v bytě i domě?

Kuchyň je velice specifickým prostorem, na který se mnohdy zapomínalo. Ve starých domech a bytech se tak na kuchyni příliš práce a zájmu neprojevilo. Jenže moderní kuchyně jsou pravým opakem toho, jak vypadaly původně. Co od moderních kuchyní můžeme očekávat a jak dostat i vaši kuchyň do formy?

Vedou jednoduché barvy a komponenty

U starších kuchyní jsme se mohli často potkávat s různými až bizarními vzhledy a občas opravdu zůstával rozum stát nad tím, co jsou lidé schopni vymyslet. Moderní kuchyně ale v ohledu barev naopak ustály do jednoduchých kombinací, které jsou nejen mnohem příjemnější do prostoru, ale působí rovněž esteticky a o to v kuchyni jde především.

Oblíbené jsou tak kameninové vzory, kdy se šedá barva a její odstín prolíná do kompletního designu od stěn přes samotnou kuchyňskou linku až po podlahy a její okolí. Ke kuchyňské lince zcela neodmyslitelně zároveň patří i různé komponenty jako jsou držáky, madla a další podobné součásti.

Ty v moderní kuchyni najdeme buď ve stejném provedení jako samotný materiál, aby nenarušovaly prostor či v běžném stříbrném provedení, které je estetické do všech barevných i tvarových kombinací.

Spousta světla a prostoru je k užitku i estetice

Do moderních kuchyní rovněž proniká mnohem víc světla, než tomu bylo doposud. V novostavbách tomu například pomáhají stropní tunely, které mají za úlohu propouštět do útrob dobu přirozené denní světlo. V naprosté většině případů ale i kvůli potřebě větrat vůně a pachy najdeme kuchyně jako prostor s okny, či dokonce napojený na balkon a verandu. Pro mnohem příjemnější práci dojem z prostoru je tak opravdu nejlepší propustit maximum běžného denního světla.

Stejně jako přirozené světlo je v moderní kuchyni důležitý i prostor. Díky spoustě novinek jako je například zakázkový nábytek a kuchyně na míru, či dokonce vestavěné spotřebiče, je mnohem jednodušší šetřit místo v kuchyni na úkor toho, s čím se dříve „hnout“ opravdu nedalo. Estetika otevřeného prostoru je zcela pochopitelně mnohem větší, ale zároveň i pohodlí a efektivita práce v kuchyni je náhle na zcela jiné úrovni.

Domácí spotřebiče, kam se jen podíváš

Pro někoho to je plýtvání penězi, ale domácí spotřebiče zabírají v domácnostech stále důležitější a výraznější postavení. Bez jejich denní pomoci si už svůj všední život v domácnostech neumíme představit a dovolíme si říct, že v kuchyni toto pravidlo platí dokonce dvojnásob.

Moderní spotřebiče tak v kuchyni nejsou už jen možnou součástí, ale dokonce i nutnou potřebou. Nemusí jít přitom o investice v řádu tisíců korun. I drobnější pomůcky v řádu několikaset korun dokáží až neuvěřitelně pomoci. Co více říci, vyzkoušejte sami, co vám v kuchyni nejlépe sedne a bez čeho se do budoucna určitě neobejdete.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.