Mravenci opět útočí. Jak s nimi zatočit?

A je to tu zase. Jakmile se venku oteplí, začnou se k nám domů stěhovat bez jediného pozvání a znepříjemňují nám život. O čem je řeč? O drobné havěti, se kterou každoročně s příchodem teplejších měsíců bojuje nejedna domácnost. Mravenci.

Možná to znáte i vy a tyhle drobné potvůrky máte zabydlené i u vás doma. Je to otrava, že? Stačí jediný drobeček, který tahle nezvaná havěť okamžitě objeví a najednou jich je u vás doma plno. Není se čemu divit, že se ptáte, jak se mravenců zbavit. A my vám poradíme!

Chemie funguje, ale opravdu ji chceme?

Mravenci dokážou rozpoznat zdroj potravin na opravdu velkou vzdálenost. A je úplně jedno, jestli se jedná o sušenky nebo cukr – najdou totiž cokoli. Nejčastěji se objevují právě v kuchyni a to je možná ten největší problém.

Jakmile se totiž mravenci objeví, jako první nás napadne, že na pomoc povoláme chemii. Ta totiž funguje vždycky a funguje zaručeně. Je tu ale jeden háček: opravdu chceme v kuchyni, kde pracujeme s potravinami, používat prostředky plné chemie?

Není lepší pořídit si domů odpuzovač?

Pokud s mravenci bojujete pravidelně a máte je doma pečené vařené poměrně často, možná by stálo za úvahu pořízení některého odpuzovače. Na trhu jich je hned několik a proti mravencům se osvědčily jak odpuzovače vydávající magnetické vlny, tak ty, které fungují na principu rádiových vln.

Podobní pomocníci jsou určitě lepším řešením nežli chemické prostředky, navíc se dají pohodlně zastrčit do zásuvky, takže se o nic nemusíte starat a jejich spotřeba není kdovíjak vysoká, abyste se děsili vyúčtování za elektřinu.

Na pomoc povolejte obyčejný ocet

Někteří z nás dávají přednost přírodní cestě a i ta naštěstí funguje. Patříte-li k lidem, kteří se raději vydají touhle šetrnější cestou, pak vám můžeme doporučit použít proti mravencům na první pohled naprosto obyčejný ocet. Ten máme doma snad úplně všichni a kromě toho, že se na něho lze spolehnout i při úklidu, pomůže vám také v boji proti této drobné havěti.

Mravenci totiž nesnáší kyselé tekutiny a jak je známo, ocet je kyselý dost, nemluvě o tom, že jim ani trochu nevoní. Potřete jejich oblíbené cestičky octem a uvidíte, že už se po nich dobrovolně nevydají.

Pomoci může také koření

Proti mravencům, kteří se k vám domů nastěhovali bez jediného pozvání, lze bojovat i za pomoci koření. Na místa, kde se mravencům líbí, lze proto nasypat například trochu sušené majoránky, bobkového listu nebo dát několik kuliček nového koření.

Mravenci nemají v lásce ani čerstvé bylinky, proto se proti nim lze bránit čerstvou bazalkou nebo mátou. Používejte koření nejen na cestičkách, ale také na oblíbených místech – třeba na poličkách s potravinami, ať už v kuchyňské lince nebo někde ve spíži či v komoře.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.