Pět způsobů, jak udělat svoje bydlení modernější

Moderní a pohodlné bydlení. Kdo by si to jen nepřál? Spousta lidí si myslí, že je moderní domácnost opravdu investicí stovek tisíc korun a stojí to jak ohromné finanční náklady, tak i spoustu času, který zkrátka nemáme. Pokusíme se vás vyvést z omylu a nabídneme vám pět způsobů, jak udělat domácnost zajímavější a modernější.

Vpusťte do domácnosti maximum světla!

Moderní domácnost se otáčí zpátky ke kořenům lidstva, kdy jsme nebyli zvyklí na uzavření v místnostech, ale naopak si celé dny užívali čistého vzduchu a volna. Zkuste to stejné i u vás doma.

Odstraňte například tmavé a neprůhledné záclony a vyměňte je jen za takové, které potřebujete pro své soukromí. Posuňte nábytek tak, aby byl celý prostor otevřený přírodnímu světlu, které prostupuje z okna směrem do domácnosti.

Inspirujte se na internetu, přeorganizujte svoji domácnost

Zkuste změnu v podobě reorganizace prostoru. Mnohdy je až neuvěřitelné, jak moc pomůže ke zlepšení domácnosti, byť jen obyčejné přesunutí několika kusů nábytku. Věřte, že to jde vždy a pokud vám chybí informace či jakákoli motivace, tak se podívejte na internet. Na fórech a specializovaných serverech naleznete celé desítky různých způsobů, jak přeorganizovat vaši domácnost směrem k vysněnému, otevřenému a útulnému prostoru.

Vyplňte prázdné stěny něčím, co máte rádi

Trošku nepříjemně mohou působit například i prázdné stěny. Proto se jim snažte vyhýbat. Spousta lidí má naopak tendenci spadat z extrému do extrému. Na jedné straně máme domácnost, kde holé stěny působí až dojmem vystěhovaného bytu a na druhé straně máme lidi, kteří potřebují na stěnu doslova pověsit každou hloupost, která jim přijde pod ruce.

Vyberte si proto oblíbený motiv a zkuste prázdné místo například zaplnit obrazy, samolepkami s efekty či čímkoliv jiným. Spousta sportovců či sběratelů například užívá prázdných koutů k tomu, aby zde udělali vlastní výstavku. Zkuste to také!

Pomozte si prvky, co zpestří celkový vzhled domácnosti

Prázdnou a víceméně neútulnou domácnost mimo stěn může doplnit i další spousta zajímavých objektů. Například koupelnové rohože či různé nástěnné utility dokáží prostor neuvěřitelně oživit. Vzhledem stále vybírejte spíše mírnější barevné kombinace a nezacházejte do pestrobarevných extrémů.

Vyberte tři barvy a těch se držte

Trikolora je velice oblíbený pojem a není se čemu divit. V přírodě totiž z nějakého zajímavého důvodu platí pravidlo, že lichý počet vždy působí lépe. Jedna barva je přeci jen málo, pět barev už je dost bizarní a většinu tak plně uspokojí zlatá střední cesta, a to klasické tři barvy.

Kombinace by neměla mít žádnou velkou odchylku, a pokud ji má, tak opravdu jen v rámci miniaturních doplňků a komponentů jako mohou být například různé úchyty, věšáky, madla a další.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.