Podle čeho vybrat tu pravou zahradní sekačku?

Sekačka je nepostradatelným pomocníkem každého majitele menší i větší zahrady. Pokud i vy o takovou zahrádku pečujete, pak s námi jistě budete souhlasit, že bez sekačky to jednoduše nejde. A pokud přeci jen ano, tak rozhodně ne tak pohodlně.

Sekání zahrady není zrovna nejoblíbenější činnost, ačkoli se mezi námi najdou jedinci, kteří si sekání trávníku užívají. Pokud ale chcete, aby vaše zahrada pěkně vypadala a měla se k světu, pak zkrátka budete muset pravidelně sekat. A k tomu je zapotřebí mít po ruce vhodného parťáka.

Podle čeho vybrat správnou sekačku?

Není sekačka jako sekačka. O tom se víceméně sami přesvědčíte hned poté, co se podíváte na nabídku internetových obchodů, nebo až osobně navštívíte nějaký specializovaný obchod se zahradní technikou. Není se čemu divit, že vás při pohledu na rozmanitou nabídku napadne otázka, která sekačka bude pro vaši zahradu tou nejlepší volbou.

V dnešním článku vám proto poradíme, na co se při výběru zahradní sekačky zaměřit a čeho se držet, abyste pro sebe našli nejlepšího společníka.

Benzínová nebo elektrická sekačka?

Jedno z vůbec prvních rozhodnutí se týká typu zahradní sekačky. Nejčastější dilema zní, zda si pořídit sekačku elektrickou, nebo raději benzínovou. Každý typ má svá pro a proti a je tedy potřeba dobře zvážit své rozhodnutí.

Elektrické sekačky jsou hmotnostně lehčí a snadněji se s nimi manipuluje. Jsou vhodné pro menší plochy, cca do 750 m2. Nevýhodou je, že s sebou budete muset vláčet kabel a na zahradě tak řešit přívod elektrické energie. Po cenové stránce vyjdou elektrické sekačky levněji.

Oproti tomu benzínové sekačky doporučujeme na větší zahradní plochu, cca nad 750 m2. Benzínové sekačky jsou, co se váhy týče, těžší a mnohdy je s nimi horší manipulace. Cenově vyjdou dráž, ale na druhou stranu zde chybí kabel, takže nemusíte řešit, jestli vám vystačí prodlužka a sekání je tak pohodlnější.

Rotační nebo vřetenová sekačka?

A je tu další dilema: tentokrát se týká rozhodnutí, jestli si pořídíte vřetenovou zahradní sekačku, nebo jestli sáhnete po sekačce rotační.

Rotační sekačky jsou ideální volbou pro majitele zahrad, kteří se starají o běžný rekreační trávník. Můžeme doporučit vybrat si sekačku s možností vícero stupňů výškového sečení. Máte-li ale na zahradě reprezentativní trávník, na jehož vzhledu vám záleží a zakládáte si na něm, pak si raději pořiďte sekačku vřetenovou, která je k trávníku šetrnější.

A co její uskladnění?

Při výběru zahradní sekačky může mimo jiné hrát rozhodující roli také její uskladnění. Ne každý má totiž místa a rozdávání a v případě, kdy víte, že si co do prostoru nemůžete zrovna vyskakovat, rozhodujte se pro sekačku s možností snadného rozložení ideálně do skladovací polohy, v níž zabere jen minimum prostoru.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.