Při čištění kožené sedačky je potřeba zvolit správný postup

Když se řekne kožená sedačka, většina lidí si automaticky představí obrovský finanční výdaj. Není totiž žádným tajemstvím, že pořízení kvalitní kožené sedačky není nejlevnější záležitostí, proč si také pohovky z pravé kůže spojujeme s luxusem.

Když už investujete do drahé kožené sedačky, určitě chcete, aby vám vydržela co možná nejdéle krásná a jako nová. Proto je velmi důležité znát správné postupy, pokud jde například o její čištění. Ne každý totiž ví, jak se kožené sedačky správně čistí a mnohdy tak dochází nejen k nepříjemnostem, ale třeba i ke znehodnocení drahého vybavení.

Jak často čistit koženou sedačku?

Pokud nenastane nějaký problém v podobě většího znečištění, u kterého by se muselo zasahovat hned, doporučují výrobci kožených sedaček čištění dvakrát do roka.

Máte-li doma koženou sedačku, měli byste jí věnovat pozornost minimálně dvakrát ročně a to nejen kvůli tomu, aby vydržela dlouho krásná, ale zejména také kvůli hygieně. Pravidelné a především správné čištění prodlužuje životnost koženého nábytku.

Není kůže jako kůže

Ono se možná na první pohled řekne, že je sedačka jako sedačka a kůže jako kůže – ale není to pravda. Zejména co se čištění týče, jsou pak velké rozdíly v tom, jestli máte doma sedačku z hladké pigmentované kůže nebo třeba kousek z broušené kůže.

Je tedy nejdříve potřeba vědět, z jakého druhu kůže je vaše sedačka, která vám doma dělá parádu a teprve tehdy se pustit do jejího čištění. Nechcete si přece tak drahý kousek nábytku zničit jen proto, že si nedáte pozor a zvolíte nevhodný postup.

Jak čistit sedačku z broušené kůže

Pokud se u vás doma zabydlela sedačka, k jejíž výrobě byla použita broušená kůže, připravte si na její čištění speciální gumu určenou na čištění semiše. Investovat do tohoto pomocníka, který nevyjde finančně příliš draho, se rozhodně vyplatí.

Pamatujte, že broušená kůže se čistí jedině na sucho, proto zapomeňte na jakékoli přípravky. Použít také můžete i speciální gumový kartáček, se kterým se snadněji zbavíte veškerých nečistot a případných skvrn.

Jak čistit sedačku z hladké kůže

Kdo má doma sedačku vyrobenou z hladké kůže, ten by měl k jejímu čištění používat buď velmi jemný kartáček nebo třeba jemnou utěrku z mikrovlákna. Pokud na sedačce objevíte větší nečistoty, které nepůjde vyčistit suchou cestou, lze si na pomoc povolat jemný hadřík a malé množství přírodního mýdla.

Pamatujte na impregnaci

Všechny kožené výrobky potřebují pravidelně impregnovat, což zvyšuje jejich odolnost a zároveň to prodlužuje jejich životnost. I kožené sedačky je proto potřeba alespoň 2x do roka ošetřit speciálním impregnačním přípravkem. Je zde na místě vybírat přípravek s ohledem na druh kůže.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.