Řešíte malou předsíň? Známe triky, které ji opticky zvětší

Předsíň je často opomíjená část domácnosti a přitom je možná jednou z jejích nejdůležitějších součástí. Vždyť právě zde můžete na své hosty udělat první dojem. Právě z tohoto důvodu byste si měli dát se zařízením předsíně u vás doma záležet.

No jo. Jenže co když nemáte co do prostoru tolik možností? Co když je vaše předsíň neprostorná a vy si nevíte rady, jak ji správně zařídit? Nezoufejte a neházejte flintu do žita. I s malou předsíní se totiž dají dělat velké věci.

Předsíň si nezaslouží, abyste ji přehlíželi

Možná není tahle místnost u vás doma zrovna podle vašich představ a právě proto jste si s jejím zařízením příliš hlavu nelámali. Malé, úzké a k tomu všemu třeba ještě tmavé předsíně se zkrátka v drtivé většině případů nedočkají příliš pozornosti. A to je škoda, rozhodně si to nezaslouží.

Máte-li doma menší předsíň, nežli jakou byste si přáli, věřte, že i s ní se toho dá hodně udělat. V dnešním článku vám dáme několik užitečných rad, jak si vyhrát se zařízením malé předsíně.

Zapomeňte na tmavé barvy

Hned první rada zní: žádné tmavé barvy! Zvláště v případě, kdy v předsíni nejsou žádná okna (což ve většině případů nejsou). Menší předsíně potřebují zesvětlit a provzdušnit, čehož snáze dosáhnete, když vsadíte na světlejší barvičky. Nemusí to být nutně jen bílá, vhodné jsou úplně všechny světlé odstíny – žlutá, béžová, oranžová atp.

Nábytek vybírejte s rozvahou

Pokud jde o nábytek, i ten do předsíně samozřejmě patří. I do té, ve které není příliš mnoho prostoru na rozdávání a vy se tak musíte chtě nechtě spokojit s tím, co máte k dispozici. Co se týče nábytku, vybírejte ho s rozvahou. Rozlučte se s velkými skříněmi, které by již tak dost malý prostor ještě více zmenšily. Ideálním řešením je vestavěný nábytek, který sice vyjde finančně dráž, ale co do úspory drahocenného místa se určitě vyplatí.

Nezapomínejte na vhodné osvětlení

Jestliže se snažíte zařídit menší předsíň a jedním z vašich cílů je postarat se o to, aby působila alespoň na pohled větší a vzdušnější, poradíme vám, abyste si vyhráli s osvětlením. I to může menšímu prostoru hodně pomoci a doladit finální efekt.

Nejlépe uděláte, když vsadíte na ostré světlo, které celou místnost krásně prozáří. Bodová světla nejsou v tomto případě tolik vhodná, protože jsou tlumenější.

Zrcadla dokážou divy

Posledním tipem pro zařízení menší předsíně jsou zrcadla. Nejenže v předsíni jako takové zrcadlo zkrátka nesmí chybět, ale zároveň vám vhodně umístěná zrcadla mohou pomoci zajistit, že předsíň bude působit o něco větší. Neuděláte chybu, pokud na zeď připevníte i větší zrcadlo. Uvidíte, jaké divy s prostorem dokáže. A co by bylo úplně nejlepší? Velké zrcadlo po celé stěně – to by byla špička!

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.