Správný výběr kancelářské židle nemusí být věda. Hledět jen na design ale nestačí

Pokud máte sedavé zaměstnání a u počítače nebo notebooku strávíte podstatnou část dne, pak je určitě na místě zamyslet se nad výběr kvalitní kancelářské židle. A vůbec přitom nezáleží na tom, jestli docházíte někam do zaměstnání či do kanceláře, nebo jestli patříte k těm šťastlivcům, jež mohou využívat home office.

Není židle jako židle a na trhu jich je nepřeberné množství. Ne nadarmo se říká, že čím větší výběr, tím složitější rozhodování – skutečně tak tomu je. Podle čeho vybrat správnou kancelářskou židli a nesáhnout při svém výběru vedle?

Proč investovat do kvality?

Pokud vás (nedej bože) napadlo, že si pořídíte první slušně vypadající židli, na kterou natrefíte a budete se přitom snažit ušetřit, pak takovou myšlenku honem rychle vypuďte z hlavy. Jestliže každý den strávíte sezením i několik hodin, pak pamatujte, že investice do kvalitní ergonomické židle je určitě na místě.

Zajímá vás, proč tomu tak je?

Zejména proto, že kvalitní ergonomická kancelářská židle je speciálně upravena a přizpůsobena tak, aby snížila zátěž na zádové svalstvo. To je při dlouhodobém sezení vystavováno námaze a může se projevit nepříjemnou bolestí.

Jak se liší běžné a ergonomické židle?

Možná vás napadá otázka, jak a v čem se vlastně liší běžná kancelářská židle od té ergonomické. Jedním z velkých rozdílů je nastavení. Zatímco běžná kancelářská židle má pevně daný úhel mezi sedákem a opěradlem, u ergonomické židle si tento úhel můžete nastavit podle potřeby. Běžná židle neumožňuje změnu hloubky sezení nebo výšku opěrek na ruce, ergonomická židle se vám dokonale přizpůsobí.

Při výběru berte v potaz délku sezení

Až budete vybírat novou kancelářskou židli, jako jedno z kritérií, na které byste se měli ohlížet, je doba sezení. Je velký rozdíl v tom, jestli u počítače prosedíte třeba jen dvě hodiny denně, nebo jestli sezením strávíte i několik dlouhých hodin.

U krátkodobého sezení (4 hodiny a méně) není potřeba investovat do kvalitní židle s prvotřídním mechanickým systémem. Bohatě se spokojíte s běžnou kancelářskou židlí, která vám dokáže dobře posloužit. U dlouhodobého sezení (5 hodin a více) už je na místě vybrat pro sebe takovou židli, která se vám díky synchronní mechanice dokáže dokonale přizpůsobit.

Židli je vždy nejlepší vyzkoušet

Ačkoli v dnešní moderní době seženete na internetu prakticky cokoli a nemusíte přitom vycházet z pohodlí svého domova, pokud jde zrovna o kancelářskou židli, určitě doporučujeme si ji před nákupem osobně vyzkoušet.

Natrefíte-li navíc na obchod, kde tomu skutečně rozumí, můžete si nechat poradit a případně doporučit, která židle bude zrovna pro vás a vaše potřeby tou nejlepší volbou.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.