V čem se skrývají výhody a nevýhody betonového plotu?

Poslední dobou jsou kolem domečků stále častěji k vidění dominantní betonové ploty. Setkáváme se s nimi zejména u novostaveb, ale ani u starších rekonstruovaných domků nejsou kdovíjak nevídaným jevem. Betonové ploty si najdou sví příznivce i odpůrce. Do které skupiny patříte vy?

Asi jako úplně všechno mají i betonové ploty své světlé a stinné stránky. Vždyť jinak by to snad ani nešlo. Oplocení pozemku je určitě důležité rozhodnutí a investice klidně i na několik let. Proto zvažujete-li pořízení betonového plotu, se kterým byste si nechali oplotit svůj pozemek, měli byste ještě před konečným rozhodnutím znát jeho pro a proti.

Nejjednodušší způsob, jak si zajistit soukromí

Betonové ploty bývají velmi často využívány zejména v tzv. satelitech – ty jsou proslulé tím, že jsou zde pozemky doslova jeden vedle druhého a majitelé jednotlivých nemovitostí si tak mnohdy ze svých domečků vidí až do talíře.

Betonový plot představuje poměrně jednoduché řešení, jak si zajistit zasloužené soukromí. I v případě, kdy je jeden domek vedle druhého totiž svým majitelům zajistí, že k nim na pozemek jen tak vidět nebude.

Z hlediska bezpečnosti je to jasná volba

Doma se chce každý z nás cítit bezpečně. Kde jinde bychom měli cítit maximální pocit jistoty, nežli právě za dveřmi našeho domova? Proto investujeme do bezpečnostních dveří a někteří z nás dokonce pořizují i speciální alarmní systémy.

Co se týče bezpečnosti, jsou betonové ploty ideálním řešením. Jsou vysoké a těžko se zdolávají. Betonový plot totiž jen tak někdo nepřeleze – a když už, dá mu to hodně práce a raději si to dvakrát rozmyslí.

Jejich životnost je neskutečná

Jestliže hledáte takové řešení, které vydrží opravdu dlouho, možná se budeme opakovat, ale betonový plot je perfektní investice. Dosahuje totiž opravdu dlouhé životnosti, řádově několika desítek let. Z dlouhodobého hlediska se tak určitě vyplatí do něho investovat.

Do karet betonových plotů hraje také skutečnost, že toho hodně vydrží. Nevadí jim povětrnostní vlivy, odolávají sluníčku a ani déšť je nikterak nerozhází. Navíc nevyžadují kdovíjakou údržbu, což je jistě další velké plus.

Jsou drahé a esteticky nepřitažlivé

Jak již bylo řečeno – betonové ploty mají i svou stinnou stránku. Abychom byli fér a nezmiňovali se pouze o jejich výhodách, dovolíme si zmínit i negativní vlastnosti tohoto druhu oplocení.

Jednou z nevýhod je samozřejmě cena. Betonový plot totiž nepořídíte za hubičku, ba naopak se připravte, že sáhnete hluboko do kapsy, pakliže se právě pro tohle řešení rozhodnete. Jak ale bylo zmíněno o pár řádků výše, finanční investice se z dlouhodobého hlediska vyplatí.

Dalším černým puntíkem na seznamu betonových plotů je jejich design. Po estetické stránce to totiž není kdovíjaká hitparáda. Kdo si tedy potrpí na krásný design, měl by si pořízení ne příliš pohledného betonového oplocení dobře rozmyslet.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.