Zajistěte si kvalitní spánek díky správnému výběru pokojových rostlin

Rostliny k nám domů jednoduše patří. Nejenže naše bydlení díky nim působí živějším a zároveň útulnějším dojmem, ale mají také pozitivní vliv na naše zdraví. Živé rostliny by neměly chybět zejména v ložnici, kde nám mohou zajistit kvalitnější spánek.

Živé rostliny jsou vlastně takové příjemné 2v1. Nejenže v domácnosti plni roli estetického doplňku, ale zároveň fungují jako přirozené čističky vzduchu. Neměly by proto chybět zejména v domácnostech, kde je problémem suchý vzduch. Pořídit si květinu do ložnice není vůbec špatný nápad. Chce to jen správně vybírat.

Dvakrát měř. Jednou řež

Pokud jde o výběr rostliny do ložnice, radíme pamatovat na známé pořekadlo: dvakrát měř, jednou řež. Rostlinek je totiž tolik druhů, že je velmi snadné sáhnout při výběru vedle. Do ložnice se obecně doporučují rostlinky, které nemají intenzivní vůni během kvetení. Odborníci také radí vybírat světlejší květiny, které nemají syté zelené barvy. Zároveň byste si do ložnice měli pořídit květinu, která není kdovíjak náročná na péči.

Pokud nejste mezi rostlinami až tolik zběhlí, určitě oceníte náš seznam vhodných rostlin, které si můžete směle pořídit do ložnice a zajistit si s jejich pomocí kvalitní spánek. Takže které rostliny jsou ideální do ložnice – místnosti, která slouží k odpočinku a relaxaci?

Lopatkovec

Na první pohled obyčejná rostlina, o které by si kdekdo mohl myslet, že je v podstatě nezajímavá. My však víme, že lopatkovec je nenáročná rostlinka, která zvládá i zapomnětlivé pěstitele. Lopatkovec krásně kvete, ale dobrou zprávou je, že jeho vůně není příliš intenzivní a ani po čase vám v ložnici nezačne vadit.

Aloe pravá

Kdo se nezalekne větších proporcí a nevadí mu ani výraznější tvary, ten si může do své ložnice vesele pořídit rostlinku zvanou jako aloe pravá. Je to vytrvalá a stále zelená rostlina typická pro své dlouhé dužnaté listy. Kromě toho, že zkrášlí váš pokoj, ji můžete směle využít při léčbě celé řady zdravotních neduhů a potíží.

Africká fialka

Africká fialka je drobná rostlinka, která se právem řadí ne seznam těch, jež jsou vhodné i do místnosti sloužící ke spánku a odpočinku. Určitě oceníte, že je to nenáročná květina, která si nevyžaduje kdovíjakou pozornost. Výhodou africké fialky je skutečnost, že má chlupaté listy, které v ložnici pohltí velké množství prachu.

Zelenec

Další na pohled pro někoho možná obyčejnou rostlinou je zelenec. Je pravda, že co do designu toho nemá příliš mnoho co nabídnout, ale i přesto je do ložnice naprosto perfektní. Proč? Především proto, že funguje jako přírodní filtr. V místnosti totiž dokonale čistí vzduch, proto je ideální zejména tam, kde spíte. Navíc není náročný na pěstování, což jistě uvítají i naprostí začátečníci.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Přihlašte se k odběru novinek

Maximálně jednou týdně vám budeme zasílat zajímavé články z našeho magazínu.